Aktuálně

Turnaj Mödling (Rakousko)

O víkendu 8.-9.3. jsme vyrazili do rakouského Mödlingu na dva turnaje ročníků 2006 a mladší a 2004 a mladší. Na turnaji pod otevřenou střechou nešlo ani tak o výsledky, jako si zahrát v parádním prostředí proti mužstvům ze zahraničí, a to především z Rakouska, ze Švýcarska a z Česka (od nás jsme byli jediní zástupci).

V sobotu nastoupili hráči ročníku 2006 a mladší, a i když jsme ho odehráli převážně s hráči o dva roky mladšími, rozhodně kluci nezklamali. Sice šlo spíše o přátelský turnaj ale i o to, zpříjemnit si jeden z posledních hokejových víkendů této sezóny, a tak jsme rozhodně bez bojovnosti o výhru takovou dálku neabsolvovali. Nutno říci,  že naši mladí hráči s rakouskou konkurencí více než uspěli. Předváděná hra byla pro nás trenéry hodně potěšující s vidinou do dalších sezón. Tahouny mužstva 2006 byl Honza Jurný se Šimonem Zbořilem, ale nebyli to pouze oni, přidal se k nim i zlepšující se Lukáš Mátl a ostatní – pochvalu zaslouží i střelec dvou branek Marek Balej a neskutečný bojovník Danek Kolomazníček. Celý tým šlapal jako hodinky a to, co se těmto hráčům nepovedlo vyhrát v celé letošní sezóně, se v Rakousku podařilo hned 4x. Přidali k tomu ještě jednu remízu a jen třikrát byli poraženi. Více však než o vítězství šlo o to, že si kluci turnaj užili, prožili skvělou hokejovou atmosféru a dokázali si, že hrát se dá s kýmkoliv.

 

Sestava: Šibor Michal - Jurný Jan, Mátl Lukáš, Petrčka Tomáš, Jurný Ondřej, Zbořil Šimon, Balej Marek, Kolomazníček Daniel, Pavelka Michal

Turnaj Velká Bíteš

Velká Bíteš - Náměšť nad Oslavou 6:16

branky: Jurný Jan 3x, Zbořil 2x, Brychta

Náměšť byla lepší a dokázala využít své příležitosti. My jsme spálili plno šancí aspoň na zkorigování skóre. Kluci stále jezdí všichni za pukem a neuvědomují sí, že je si hlídat každý jednoho soupeře a dodržovat svoje místa. Tento zápas se nám nepovedl.

 

Velká Bíteš - Jihlava 4:6

branky Jurný Jan 4x, Brychta, Cottin

Vyrovnané utkání boužel opět jsme doplatili na špatnou poslední třetinu. Dvě třetiny jsme byli možná i lepším mužstvem, ale JIhlava otočila skŕe dvěma rychlími brankami. Toto utkání patřilo k lepším, co jsme v této sezóně předvádli. Boužel na lepší umístění v této sezóně nám scházelo více štěstí. Do dalšího roku půjdeme však zkušenější a myslím, že rozhodně s vylepšenou hrou.

Turnaj Žďár nad Sázavou

Velká Bíteš - Náměšť nad Oslavou 7:9

branky: Zbořil 3x, Jurný Jan 2x, Jurný Ondřej, Pavelka Michal

Velice povedené dvě třetiny, kdy jsme měli mnoho šancí. Sám Honza spálil plno. Přesto jsme byli lepším celkem a měli jsme nadějný náskok dvou branek v poslední třetině. Nedůslednost v obraně a nedosdržování pozic převážně před brankou nás stála vítězství a porážku. Kdybychom měli zlepšenou koncovku a důsledně kluci dodržovali, co jim bylo říkáno po druhé třetině, zápas by skončil v náš prospěch.

 

Velká Bíteš - Třebíč 3:11

branky: Zbořil, Jurný Jan, brankář Třebíče vlastní branka

Soupeř jinačích kvalit nás přehrál takřka ve všech směrech. Obrovské chyby v obranné činnosti. Úkol pro nás trenéry je vysvětlit klukům, že se opravdu nejezdí jen za pukem. Dodržování pozic byl největší problém našich dětí, a to i těch nejstarších.

Turnaj Velké Meziříčí

Velká Bíteš - Třebíč 3:4 
branky Jurný Jan 2x, Brychta Adam
 
Vyrovnané utkání, kdy jsme nedokázali proměnit mnoho šancí. Štěstí se přiklonilo ke konci na stranu soupeře, když těsně před koncem dali vítěznou branku utkání.
 
Velká Bíteš - Žďár nad Sázavou 1:8
branky: Jurný Jan
 
Bojovnost a urputnostz prvního utkání se úplně vytratila ve druhém měření sil. Problémem bylo u našich hráču bruslení. Bojovnost a vůle chtít vyhrát úplně chyběla. Produktivní Žďár toho také dokonale využil. Do příštích turnajů si naši hráči budou muset uvědomit, že takhle se nebojuje o výhru popřípadě i o nějaké medaile.

Turnaj Chotěboř

Velké Meziříčí - Velká Bíteš 5:5

branky:Jurný Jan 4x, Kratochvíla

Po první turnaji v Třebíči bylo vidět, že z našich hráčů spadla nervozita a předváděli bojovný a snaživý výkon. Sice jsme celé utkání prohrávali, ale i pár vyložených šancí jsme mohli proměnit a otočit v náš prospěch. Utkání se povedlo skvěle Honzovi Jurnému a pochvalu zaslouží i Honza Procházka.

 

Žďár nad Sázavou - Velká Bíteš 6:6

branky: Jurný Jan 2x, Kratochvíla, Brychta 2x, Zbořil

Opět chybělo troška štěstí. Když soupeř na začátku 3. třetiny odskočil na rozdíl dvou branek nevypadalo to dobře, ale opět kluci měli sílu na vyrovnání. Zaskvěl se Adam Brychta dvěma trefami. Velice pěkný turnaj z pohledu výkon dětí. Kluci bojovali a snažili se za každé situace. Snad v těchto výkonech se bude pokračovat.

 

Turnaj Třebíč 2.10.2013

Náměšť nad Oslavou - Velká Bíteš 6:0

 

První turnaj pro většinu hráčů v týmu.  Nedala se vytkout našim hráčům bojovnost, ale převaha a sílá starších soupeřů byla zřetelná. Špatná byla hlavně fáze v zakončení a zásadní taktické chyby před naší brankou. S ohledem na nezkušenost jde tento fakt přehlédnout.

 

Třebíč "B" - Velká Bíteš 9:3

branky: Kratochvíla 2x, Zbořil

Druhé utkání už tak bojovné nebylo - zřejmě docházely síly. Světlý moment předváděli naši nejstarší kluci Dan se Šimonem, kteří dokázali i pěkně zakombinovat a vzít zodpovědnost za své mladší kolegy do svých rukou. Ovšem branek mohlo být daleko více.