Aktuálně

Třeťáci odčinili minulý výpadek

Po minulém propadáku naši třeťáci jeli na turnaj do Havlíčkova Brodu. V kompletní sestavě jsme nastoupili proti nepříjemné Ledči nad Sázavou, ale během dvou třetin si kluci vybudovali dostatečný náskok, že ani výpadek ve třetí části jim nemohl sebrat vítězství. Proti mladším hráčům Havlíčkova Brodu šlo spíše o herní projev týmu, zda si dokáží vyzkoušet věci, které trenujeme na tréninku. Havlíčkův Brod jsem porazili jednoznačně. A po nepovedeném turnaji v Jihlavě kluci napravili toto vystoupení a skončili na prvním místě.

Velká Bíteš – Ledeč nad Sázavou 10:6 (3:1;4:1;3:4)
Střely 25:27
Vrzal 3, Zdvihal 3, Modl, Nesvadba V., Nesvadba J., Švejda

Velká Bíteš – Havlíčkův Brod B 12:0 (1:0;7:0;4:0)
Střely 37:14
Švejda 6, Modl 2, Vrzal 2, Kašpar, Zdvihal

Třetí místo a s pořádným debaklem

Třeťáci jeli na svůj turnaj do Jihlavy. Boužel chřipková epidemie zasáhla naše hráče, takže do Jihlavy jsme odjížděli s mužstvem, které bylo až o dva roky mladší než jejich protivníci. Kluci sice dostali pořádný vyprask, ale i tato zkušenost jim může pomoct v hokejovém růstu.

Výsledky

HC Piráti Velká Bíteš - Žďár nad Sázavou "A" 2:18

HC Piráti Velká Bíteš - Jihlava "A" 3:21

Ve Žďáře konečně první

Od prvního turnaje třeťáci obsazovali stále druhá místa. Ve Žďáře však smůlu prolomili a konečně také porazili soupeře z Humpolce, s kterým měli hodně zápornou bilanci a po kanonádě do sítě rezervy Žďáru nad Sázavou si odváží zlato

Velká Bíteš - Humpolec 16:5

Velká Bíteš - Žďár nad Sázavou 18:0

V Náměšti 50% úspěšnost

Do Náměště jsme jeli stím, že opět chceme navázat na dobrý start do sezóny. Boužel se nám to povedlo pouze na půl. Po prohře s Humpolce a výhře nad béčkem Havlíčkova Brodu si odvážíme střibrné medaile.

Velká Bíteš – Havlíčkův Brod B  16:7 (4:3, 6:1: 6:3)

Branky: Švejda 4, Modl 4, Nesvadba V. 2, Nesvadba J. 2, Zdvihal, Strádal, Křikava Václav, Křikava Vít

Fauly 1:1 (proměněno 1:0)

Střely 35:18 (zásahy 11:19)

Sestava: Štulpa – Švejda, Křikava Václav, Křikava Vít – Nesvadba Viktor, Nesvadba Jáchym, Vrzal Jiří – Zdvihal, Modl, Kašpar – Kuřátko, Strádal

Proti až o dva roky mladšímu soupeři jsme měli celý zápas převahu a bylo jen otázkou, jaké bude konečné skore. Mladý soupeř ovšem výborně bruslil a tak se o výsledku rozhodlo až ke konci druhé třetiny. Byl jsem zklamaný z přihrávek, které naši hráči předváděli – buď nepřihráli vůbec nebo byla přihrávka hodně nepřesná. Pochvalu zaslouží neskutečný bojovník Petr Švejda a dnes střelecky úspěšný Jakub Modl.

Velká Bíteš – Humpolec  5:18 (3:4, 1:5, 1:9)

Branky: Švejda 2, Nesvadba V. 2, Vrzal

Střely 15:35 (zásahy 17:10)

Zápas úplně jiný, než který jsme s tímto soupeřem odehráli na domácím stadionu před dvěma týdny. Výborně nabruslený a technicky vyspělý tým nám kromě první třetiny nedal šanci na vyrovnaný výsledek. Naopak ve třetí třetině si s chutí zastříleli a nadělili našemu mužstvu vysokou porážku. Bylo vidět, že naši hráči byli výborným soupeřem hodně zaskočeni a respekt jim řádně svazoval nohy. I tak se našli části hry, kdy jsem soupeře přehrávali a vytvořili si i nějaké šance, ovšem chce to takto hrát celý zápas a ne jen jedno či dvě střídání. Chce to více si věřit a hlavně více bruslit. Věřím, že příště to bude lepší a soupeře více potrápíme.

S remízou, ale přesto první

První turnaj se uskutečnil ve Velké Bíteši. No a bylo z toho první místo.

Velká Bíteš – Třebíč A  6:6 (3:1, 1:4: 2:1)

Branky: Švejda 5, Křikava Václav

Střely 34:23 (zásahy 17:28)

Sestava: Juda – Nesvadba Viktor, Vrzal Jiří, Modl Jakub – Křikava Vít, Křikava Václav, Švejda – Kašpar, Kuřátko, Strádal

Od začátku byla převaha na straně domácích, kteří šli rychle do vedení o dvě branky díky nezastavitelnému Petrovi Švejdovi. Ten byl téměř všude a soupeř si s ním vůbec nevěděl rady. Když se pak ještě trefil spoluhráč Vašek Křikava, vypadalo to na jednoznačný zápas ve prospěch domácích. Ovšem na konci první třetiny soupeř z nenápadné šance snížil a v úvodu druhé třetiny dokonce dvěma brankami vyrovnal. Nejen skóre, ale i hra se vyrovnala, šancí na obou stranách bylo požehnaně. Do třetí třetiny vstupovali s náskokem jedné branky hosté, ale opět Petr Švejda skóre srovnal. Na konci zápasu měli více šancí domácí, kteří však výborně chytajícího brankáře Třebíče překonat nedokázali a tak první zápas v nové sezoně skončil nerozhodně. A jestli budou všechny ostatní zápasy alespoň na takové úrovní, jako byl tento, máme se na co těšit. Pochvala téměř všem hráčům, i když chyby se vždy najdou. Stále to chce více bruslit a bruslit.

Velká Bíteš – Humpolec  9:6 (4:1, 2:2, 3:3)

Branky: Švejda 5, Nesvadba 3, Modl

Fauly 1:2 (proměněno 1:1)

Střely 31:18 (zásahy 12:22)

Opět neskutečný začátek a mnoho tutových šancí na hokejkách domácích, včetně dvou horních tyček v podání Vaška Křikavy. Prosadit se dokázali až Viktor Nesvadba a opět Petr Švejda, první třetina tak nakonec skončila jasným vedením domácích. Od druhé třetiny se hra trošku změnila. Ne, že by se hosté zlepšili, ale domácí přestali bruslit a pouštěli tak hosty do nadějných šancí, kteří z minima vytěžili téměř maximum a skóre bylo vyrovnanější. Poslední třetina byla spíše dohrávající, branky padaly na obou stranách a konečné skóre se hlavně díky střelecky nepřekonatelnému Petrovi zastavilo na 9:6. Hráči se v poslední třetině už moc nesnažili, spíše odpočívali, asi aby se moc neunavili. Budiž to poučení do příště, že hrát se musí až do konečného hvizdu a ne vypouštět dokonce celou třetinu. Pochvala pro Petra Švejdu, Vítka Křikavu a částečně i pro Viktora Nesvadby, který ale zatím hodně zaostává za loňskými výkony.