5.kolo

HC VELKÁ BÍTEŠ "B" - HC NEDVĚDICE 3:1 (1:0)(1:0)(1:1)

Branky Velké Bíteše: Tomáš Pelikán (Tomáš Rozmahel), Alois Koukola (Petr Dačev, Petr Holík), Miroslav Pospíšil (Ladislav Dočkal)

Sestava: Loukota - Pelikán, Rozmahel Zdeněk, Dačev, Komínek Michal - Rozmahel Tomáš, Budín ,Pospíšil, Krčál, Dočkal, Marek, Holík Petr, Vlček, Koukola

S posledním týmem loňského ročníku se utkali bítešští hokejisté v pátém kole okresního přeboru. Hned od začátku bylo jasné, jaký obraz hra bude mít. Bíteš dobývali branku Nedvědic, ale v brance vynikající Tuháček předčil všechny své spoluhráče a držel nerozhodný stav. Velká Bíteš spálila až přiliš vyložených brankových příležitostí. Přesto v přesilové hře na konci první třetiny, krásnou přihrávkou našel Tomáš Rozmahel sjíždějícího obránce Pelikána a ten vsítil svou první branku v sezóně. Druhá třetina nenabídla nic překvapivého, Tuháček stále čaroval v brance, však ostatní jeho spoluhráči se jen koukali na jeho galapředstavení a ruku k dílu nepřidali. Bíteš, ale toto kouzlo dokázala opět odčarovat při přesilové hře, kdy Dačev střílel od "modré" a Koukola lehce tečoval puk do brány. V úvodu třetí třetiny zvýšil na uklidňujících 3:0 krásnou střelou Pospíšil. Po ojedinělém útoku Nedvědic pokazil domácímu Loukotovi čisté konto Jíra. Ale v zápase, kde bylo neskutečně mnoho zahozených šancí a kde nejlepším hráčem na hřišti byl hostující brankář se už nic nestalo. Domácí si připsali poprvé 3 body a odpoutali se ze dna tabulky.

Boskovice - Šerkovice 3:4

Zastávka - RH Centrum 1:4

Hrušky - Bulldogs 3:7

Křižanov - Náměšť 3:8

V. Bitýška - Mostiště 4:1