5.kolo

HC VELKÁ BÍTEŠ "B" - SK MINERVA BOSKOVICE "B"  2:5 (1:1)(0:2)(1:2)

Branky Velká Bíteš: Rozmahel Tomáš (Dočkal Ladislav), Dačev Petr (Pohl Jan)

Sestava: Loukota Jan - Loukota Jiří, Jabůrek, Komínek Michal, Dačev Petr - Marek, Pohl, Holík, Rozmahel,Dočkal, Budín, Vlček, Koukola.

V pátém kole zavítali na bítešský led hosté z Boskovic a předvedli velmi dobrý výkon. Z počátku se hrál opatrnější hokej a hlavně na domácí straně s obrovským množstvím nepřesností. Toho využili hosté a dostali se do vedení 1:0. Domácí se nedostávali téměř do žádných šancí, přesto však byl stav po 1. třetině 1:1, když krásnou střelou vyrovnal Rozmahel.

Ve druhé třetině si přece jenom domácí vytvořili několik slušných šancí, jenomže je opět trápila koncovka. Zato hosté pokračovali v dobrém výkonu, využily nabídnuté šance po chybách domácích a po 2. třetině tak vedli 3:1.

V závěrečné třetině předváděli hráči Velké Bíteše bojovnější hru, vybojovali si pár šancí, využili přesilovku a snížili na rozdíl jedné branky. Jenomže pak přišly opět neproměněné šance, chyby v obraně, což vyústilo opět k inkasování branky. I přesto se domácí dostávali do dobrých příležitostí, ale opět selhávali v jejich proměňování. Když pak tři minuty před koncem domácí Marek odmítl zdramatizování utkání, kdy neproměnil trestné střílení, bylo rozhodnuto. Hosté ještě přidali jednu branku a korunovali tak zasloužené vítězství 5:2.

Hrušky - Nedvědice 4:3

Zastávka - V. Bitýška 3:4

RH Centrum - Mostiště 3:3

Bulldogs - Křižanov 2:4

Šerkovice - Náměšť 0:5 KONTUMAČNĚ