4.kolo

V poklidném tempu se odehrálo tradiční derby sousedních béček. Domácí se sice ujali vedení už ve čtvrté minutě, ale pěkná kombinace trojice Vrána, Frühauf, Smejkal byla ojedinělým hokejovým momentem úvodní části. V ní sice měli hráči HHK mírnou převahu, ale na svědomitě bránícího soupeře nic nevymysleli. A když hokejisté Spartaku nevyužili ani jednu ze svých dvou přesilovek, šlo se do kabin s nejtěsnějším rozdílem. Další změna skóre nastala opět po čtyřech minutách, tentokrát prostřední třetiny. Po nahrávce od Štěpánka zavěsil Tichý, hned v následující minutě ovšem hosté snížili na 2:1. Špatnou rozehrávku domácích potrestal Zelinka s přispěním Budína a Dočkala. Tímto stavem také třetina skončila, když do jejího závěru už zvonily jenom tyčky brány hostů. O výsledku utkání rozhodl do poloviny třetí části první útok meziříčských. Ve 46. minutě zvýšil na 3:1 Štěpánek, kdy se na jeho brance podíleli Buďa a Jiří Kudláček. Ve 49. minutě pak zvýšil na třígólový rozdíl Šoukal po příhrách Jiřího Kudláčka a Štěpánka. Nejpilnější hráč zápasu, Lukáš Štěpánek, nakonec stav utkání i uzavřel. V předposlední minutě vypíchl puk při rozehrávce bítešských a přidal pátý gól béčka HHK.

HHK Velké Meziříčí B - HC Spartak Velká Bíteš B 5:1 (1:0;1:1;3:1)

Branky: Štěpánek 2 Smejkal, Tichý, Šoukal, asistence Štěpánek 2, Jiří Kudláček 2, Frühauf, Vrána, Buďa – Zelinka, asistence Budín, Dočkal, vyloučení 4:2, využití 0:0, v oslabení 0:0, poměr střel 46:31, rozhodčí Ryšavý V., Paur, Ryšavý A., 21 diváků, hráno na ZS ve Velkém Meziříčí