22.kolo

HC ZASTÁVKA - HC VELKÁ BÍTEŠ "B"  3:3  (2:0)(1:1)(0:2)

Branky Velká Bíteš: Komínek Michal (Pohl Jan), Komínek Michal (Pohl Jan), Dačev Petr (Pohl Jan, Jabůrek Vladimír)

Sestava: Škoda - Jabůrek, Dačev, Komínek Michal, Řezáč  - Rozmahel, Pohl, Dočkal, Marek, Budín, Komínek David,  Vlček, Loukota Jiří

O konečném 6. místě rozhodlo poslední kolo mezi Zastávkou a Velkou Bíteší. Na bítešském zimním stadioně jako domácí tentokrát nastoupili hráči Zastávky. A "svoje" domácí prostředí dokázali využít po chybě v obraně hned ve vedoucí branku v polovině první třetiny. Hosté sice zaměstnávali domácího Ševčíka, ale ten byl však bezchybný. A když Bíteš inkasovala na konci třetiny druhou branku, hostům vzhledem k výkonu nikdo moc šancí nedával. Hned ze začátku, Zastávka vsítila puk do Škodvy branky potřetí a s bítešáky to bylo zlé. Ovšem k lepšímu výsledku zavelel Komínek, svou dělovkou od modré poprvé překonal Ševčíka. Přesto po dvouch třetinách vše nasvědčovalo, že přesně do prostřed tabulky se usadí Zastávka. Ve třetí třetině ze začátku odehrála Bíteš zhruba pět minut v oslabení a po ní začla stíhací jízda za vytouženým bodem. Seriál Michala Komínka pokračoval, kdy opět od modré, ubral náskok domácích - 3:2. S přílišné snahy domácích vznikly fauly a tím bítešským dali obrovskou příležitost na srovnání v přesilové hře 5:3. Ta se ovšem snížila, když Budínovi byl odpískán faul za držení. Přesto více prostoru v přesilovce 4 na 3 vyhovovalo Pohlovi, který krásnou přihrávkou nachystal vyrovnávací branku kapitánovi Dačevovi. I přesto Zastávka mohla přesunout misky vah na svoji stranu. Samostatný únik domácího hráče a šance v dvojnásobné přesilovce 6 na 3 zlikvidoval jistý Škoda. A tak Bíteš splnila vytyčený cíl na začátku sezóny a tím bylo 6.místo, které ztvrdila remíza 3:3 se Zastávkou.

Nedvědice - Šerkovice 5:7

RH Centrum - Křižanov 12:1

Boskovice - Hrušky 2:5

V. Bitýška - Bulldogs 4:3

Mostiště - Náměšť 1:9