20.kolo

HC VELKÁ BÍTEŠ "B" - TJ NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU 2:1 (0:0)(1:1)(1:0)

Branky: Souček Petr (Burian Pavel, Pohl Jan) Komínek Michal (Souček Petr, Marek Michal)

Sestava: Bartošek - Komínek Michal, Dačev, Dvořák, Komínek David - Dočkal, Budín, Holík, Burian, Pohl, Vlček, Souček, Marek

S lídrem soutěže jsme odehráli asi nejlepší utkání za posledních pět let. Jak chutná vítězství proti Náměšťi si málo kdo z nás pamatuje. Až letošní sezóna nám nabídla tento zažít tento pocit. Odhodlaností, dobrým pohybem, disciplinovaností a skvělým publikem jsme vedoucímu celku uštědřili druhou porážku. Náměšť hned od začátku si vytvářela optickou převahu, ale bez brankových příležitostí. Přesto větší gólové šance měli v prvním dějství domácí, konkretně Burian, který obkroužil branku dostal se sám před bránu a bekhandem vystřelil, ale trefil pouze tyč. V první třetině početné hlediště branku neviděli. Burian však branku vsítil v druhé části hry, ale rozhodčí mu branku nepřáli. Bíteš unikala do častých přečíslení. Po úniku 2 na 1 Marek předložil přihrávku Součkovi ten, ale sám před bránou svou šanci nevyužil a odplata pro Bíteš přišla hned z protiútoku. Kousek za modrou hostující hráč vystřelil přes domácího obránce a Náměšť vedla. Souček si vynahradil nevyužitou šanci později. Po závaru před brankou Náměště si položil golmana a do prázdné branky vyrovnal. Dobře chystajícímu Bartoškovi pomohlo i štěstí, při střele hostů jemu za zády zazvonila tyč. Po druhé třetině tedy 1:1. Pro vedoucí celek přišla další komplikace. Souček se zapletl i do vedouci branky. Po rychlé výměně puků si vyjel před bránu, přihrál volnému Komínkovi a ten svou střelou rozvlnil siť. Náměšť zvyšovala svůj tlak, ale takřka do žádné vyložené šance nedostali. Bíteš porazila dalšího svého neoblíbeného soupeře a boj o titul se pořádně zamotává.

Bulldogs - Šerkovice 8:4

Zastávka - Nedvědice 9:5

Křižanov - Boskovice 5:0 kontumačně

RH Centrum - V. Bitýška 2:3 po s.n.

Hrušky - Mostiště 3:5