19.kolo

SK MOSTIŠTĚ - HC VELKÁ BÍTEŠ 2:4 (1:1)(0:1)(1:2)

Branky: Budín (Burian, Holík), Budín (Dačev), Dačev (Komínek M., Burian), Budín (Dačev, Pohl)

Sestava: Škoda - Komínek Michal, Dačev, Dvořák, Komínek David, Dvořák - Holík, Budín, Dočkal, Vlček, Pohl, Burian, Marek

V neděli jsme se utkali na ledě ve Velkém Meziříčí, proti domácím Mostištím. Začali jsme dobře, kdy pohotovou dorážkou vsítil gól náš nejlepší střelec Budín. Domácí však vyrovnali po chybě bítešské obrany a do kabin se šlo za stavu  1:1. Bíteš měla další šance, ale kouzlo odčaroval až opět Budín. Po přihrávce Dačeva se dostal do rychlého úniku a poslal hosty znovu do vedení. Bíteš si komplikovala hru častým oslabením, kdy v závěru druhé třetiny hrála skoro osm minut v oslabení. Mostištím se nepodařilo využít ani 3 přesilovky 5 na 3, a tak Bíteš odcházela po druhé časti hry do kabin s jednobrankovým vedením. Bíteš i ve třetí části vstřelila první branku. V přesilové hře po rychle kombinaci si našel přihrávku Buriana, Komínek do jeho parádní střely vložil hůl Dačev a Bíteš vedla o dvě branky. Mostiště zareagovali sólovým únikem přes celé hřiště a krásným zakončením pod horní tyč Škodovi brány. Mostiště stupňovali tlak. Pomohla jim i přesilová hra 4 na 3, ale Škoda byl tento den skoro bezchybný a nepřipustil další puk ve své síti. Mostišťě zkusili hru bez brankáře, ale hosté se však zmocnili puku a Budín si jel pro svůj další hattrick v této sezóně. Bíteš protrhla dlouholetou serii porážek s tímto soupeřem a vyhlíží víkendoví dvojzápas s lídry soutěže.

Náměšť - Šerkovice 5:0 kontumačně

V. Bitýška - Hrušky 4:1

Křižanov - RH Centrum 3:14

Nedvědice - Boskovice 1:8

Bulldogs - Zastávka 6:4