19.kolo

HC VELKÁ BÍTEŠ "B" - SK MOSTIŠTĚ   3:5  (1:0)(0.3)(2:2)

Branky Velká Bíteš: Dvořák Milan ( Pohl Jan, Rozmahle Tomáš), Marek Michal (Budín Oto), Marek Michal (Budín Oto, Dačev Petr)

Sestava: Škoda - Jabůrek, Dačev, Komínek Michal, Řezáč  - Rozmahel, Pohl, Dočkal, Marek, Budín, Urbánek,  Dvořák, Komínek David, Vlček

V boji se zkušenými hráči z Mostišť, Velká Bíteš ztratila šanci se probojovat na 4.místo v tabulce. Po úvodu utkání, kdy se soupeři oťukávali, přišla přesná střela Dvořáka mezi nohy mostišťského brankáře a domácí šli zaslouženě do vedení. Domácí svým nasazením dostávali svého soupeře podtlak, ale bohužel své vyložené možnosti nedokázali proměnit v branku. Hostující celek mohl být rád, že se šlo do kabin pouze za stavu 1:0. To co se odehrálo v 2.třetině s bítešským týmem byla katastrofa. Hosté začali více bruslit, dobře napadat a jasně svého soupeře přehrávali  Následoval trest v podobě vyrovnání, kdy po trošku šťastném průniku hostujícího hráče srovnali skóre Mostiště. Ani obdržená branka nebrobudila domácí a vyústěním byla vedoucí branka a následné navýšení skóre hostů o dvě branky. Tentokrát domácí mohli být rádi, že prohrávají pouze o dvě branky po druhé třetině. Poslední třetina byl opět jiný hokej. Hned v úvodu vyrovnal dorážkou Marek a dostal svůj tým zpět do hry. Jenže šance bítešských na vyrovnání se opět snížili, kdy Bíteš po ztrátě puku ve vlastním pásmu nabídla samostatný únik Syrovému a ten dokázal nabídnutou šanci využít 2:4. Velká Bíteš nesložila zbraně a opět po dorážce dokázala snížit na 3:4. Klíčový moment nastal 3. minuty před koncem, kdy do samostaného úniku se dostával rychlý Budín, byl však zastaven přeseknutím hole hostujícím obráncem. Rozhodčí odpískal trestné střílení. Bohužel na špatném ledě při prováděné kličce Budínovi odskočil puk a brankář nemusel skoro ani zasáhnout. V ten moment hosté věděli, že body ztohoto zápasu budou jejich. Při následné power-play, domácí inkasovali poslední ránu do prázdné branky a tím ztratili svoje šance na 4. místo v tomto ročníku.

Bulldogs - Nedvědice 10:2

Náměšť - Boskovice 11:1

Křižanov - V. Bitýška 5:7

Šerkovice - Hrušky 5:3

RH Centrum - Zastávka 6:3