18.kolo

HC VELKÁ BÍTEŠ "B" - HC VEVERSKÁ BÍTÝŠKA 2:0 (2:0)(0:0)(0:0)
Branky: Pohl Jan (Komínek David, Dvořák Milan), Dočkal Ladislav (Holík Petr)

Sestava: Škoda-Komínek Michal, Dačev, Dvořák, Řezáč - Holík, Pohl, Vlček - Dočkal, Budin, Burian, Komínek David, Marek.

Domácí začali ofenzívně a to donutilo už po dvou minutách hosty k faulu, což domácí po závaru dokázali proměnit ve vedoucí branku. Hosté posíleni výhrou nad lídrem soutěže z minulého víkendu viditelně znervózněli a téměř žádná kombinace se jim nevedla. Ovšem i domácí velice dobrou obranou hosty do žádných příležitostí nepouštěli. Téměř rozhodnutí padlo v oslabení domácího týmu, kdy nepřesnou přihrávku hostů zachytil ve středním pásmu Dočkal, učebnicově se překřížil v situaci 2-1 s Holíkem a do prázdné branky navýšil skóre o dvě branky. Na konci třetiny hosté zvýšili pohyb a dostali domácí pod tlak, což vyústilo v přesilovku 5 na 3, ovšem rozdělenou koncem třetiny. Na následnou přesilovku se domácí v kabině skvěle připravili a skvělým pohybem nepovolili hostům výraznější příležitost ke snížení stavu. Od té doby jakoby žádný tým nechtěl inkasovat a soustředil se spíše na obranu. Tu a tam se naskytla příležitost ke skórování, ovšem ani domácí Dočkal (který měl před sebou prázdnou branku), tak ani hostující Živný se nedokázali prosadit. Hra postrádala náboj a vše se spíše odehrávalo kolem mantinelů, ve středním pásmu nebo v osobních soubojích, vše ale s dostatečným odstupem od obou branek. Třetí třetina byla téměř obrazem druhé třetiny, spíše se bránilo a tak se už i díky téměř bezchybnému výkonu domácího brankáře na konečném výsledku nic nezměnilo. Bíteš si tak zatím jako jediná připsala vítězství v obou vzájemných duelech.

Boskovice - Bulldogs 4:11

RH Centrum - Nedvědice 15:2

Hrušky - Křižanov 2:4

Náměšť - Mostiště 9:2

Šerkovice - Zastávka 6:3