18.kolo

TJ NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU - HC VELKÁ BÍTEŠ "B"   7:3  (3:2)(1:1)(3:0)

Branky Velká Bíteš: Rozmahel Tomáš (Pohl Jan, Dočkal Ladislav), Holík Petr (Pohl Jan), Urbánek Ondřej (Komínek Michal, Budín Oto)

Sestava: Loukota Jan - Komínek David, Dačev, Komínek Michal, Loukota Jiří  - Rozmahel, Pohl, Dočkal, Marek, Budín, Holík,  Urbánek, Vlček

18. kolo soutěže přineslo Velké Bíteši jednoho z nejtěžších soupeřů – Náměšť nad Oslavou. Leader tabulky zahájil utkání svoji typicky rychlou a fyzicky náročnou hrou. Přesto šli do vedení hosté, když se trefil Rozmahel. Vzápětí ovšem domácí předvedli jednu ze svých kombinací a skóre srovnali. Domácí pokračovali v kombinační hře, ale naráželi na spolehlivého Loukoty v brance hostí. A tak se do vedení opět dostali hosté, když po výborné práci Pohla v útočné třetině skóroval Holík. Náměšť reagovala zvýšenou aktivitou a tvrdostí, což ji přineslo dva úspěšné zásahy do sítě soupeře. Po první třetině byl tedy stav 3:2 pro domácí.

Druhá třetina pokračovala, jak skončila ta první. Domácí předváděli výborný přechod přes střední pásmo, vytvářeli si gólové příležitosti, ovšem skórovat dokázali pouze jednou. Hosty držel ve hře svým výborným výkonem brankář Loukota a ti od poloviny třetiny dokázali otupit tlak soupeře a sami si vytvářeli brankové příležitosti. V závěru druhé třetiny byl nepříjemně zraněn hostující Holík (zlomená pažní kost). Následující přesilovou hru dokázali hosté využít a do šaten se odcházelo za stavu 4:3 z pohledu domácích.

V závěrečné třetině místo náporu hostů a vyrovnávací branky přišla naprosto klidná hra domácích, která vedla k postupnému navyšování skóre. Ve třetí třetině naprosto odevzdaní hosté, tak ponechali oba body domácím po výsledku 7:3.

Nedvědice - Zastávka 5:2

Hrušky - RH Centrum 2:11

V. Bitýška - Šerkovice 6:5

Mostiště - Křižanov 7:2

Bulldogs - Boskovice 10:4