14.kolo

HC ZASTÁVKA - HC VELKÁ BÍTEŠ "B" 6:5 po samostatných nájezdech (2:3)(1:0)(2:2)-(2:0)

Branky: Budín Oto (-), Dočkal Ladislav (Pohl Jan), Budín Oto (Marek Michal), Dočkal Ladislav (Pohl Jan), Pohl Jan (Holík Petr)

Sestava: Loukota-Pelikán, Dvořák, Dačev, Komínek Michal - Holík, Budín, Burian - Rozmahel Tomáš, Pohl, Dočkal - Marek, Komínek David, Vlček

V Rosicích se Béčko střetlo v dalším kole proti aktuálně čtvrtému celku tabulky, Zastávce. Začátek utkání patřil hostům, kteří po brejku Vopálky vedli 1:0. Od této doby přebrala otěže zápasu Velká Bíteš, která po celé utkání byla lepším celkem na ledě. Hosté, ale měli velmi dobře sehrané přesilovky a obětavost jejich obránců jim stále zajišťovala šance na body. V první třetině srovnával po chybě domácího obránce Budín. Do vedení hokejisty Bíteše dostal Dočkal a opět po rychlé výpadu Budín. Boužel minutu před koncem si do vlastní brány srazil puk Dvořák a hosté se šťastně dostali do hry. Hodně bojovná byla druhá třetina, ve které skvěle sehranou přesilovkou domácí vyrovnali. Koncovka třetí části byla jen pro silné nátury. Když Dočkal svou druhou brankou 5 minut před koncem opět poslal Bíteš do vedení zdálo se, že je rozhodnuto. Jenže Zastávku zase zachránili přesilovky. Nejprve vyrovnali šťastným odrazem od mantinelu, kdy dorážel do prázdné branky Knotek a hned v zápětí Stromecký vsítil střelou od modré vedoucí branku. Bíteš však nechtěla vzdát tento dobře rozehraný zápas. Vše vsadila na plnou ofenzívu. Při vyloučení dvou hráčů Zastávky odvolali brankáře. Volného prostoru využil Pohl a vyrovnal dvacet vteřin před koncem utkání. Boužel Velká Bíteš samostatné nájezdy neumí. Zastávka dvě trestná střílení využila, Bíteš boužel ani jedno. A tak dva body si připisuje produktivní Zastávka a jeden bod herně lepší Bíteš.

Šerkovice - RH Centrum 3:7

Hrušky - Boskovice 2:5

Bulldogs - Náměšť 5:7

Nedvědice - Mostiště 2:0

V. Bitýška - Křižanov 14:1