14.kolo

HC VELKÁ BÍTEŠ "B" - HC SOKOL KŘIŽANOV 4:2 (1:1)(3:0)(0:1)

Branky Velká Bíteš: Dačev Petr (Komínek David, Marek Michal), Komínek Michal (Pohl Jan), Pohl Jan (Dočkal Ladislav, Rozmahel Tomáš), Pohl Jan (Marek Michal)

Sestava: Loukota Jan - Loukota Jiří, Komínek Michal, Jabůrek, Řezáč - Rozmahel, Pohl, Dočkal, Koukola, Budín, Holík, Marek, Komínek David, Dačev

Utkání, kdy na sebe narazili domácí Velká Bíteš proti hostům z Křižanova šlo o body, kdy Bíteš mohla uniknout svému soupeři o 5 bodů a nebo hosté se mohli dostat do 1 bodového kontaktu. Zápas se odehrál v netradiční dopolední čas a převážně domácí ještě byli někde v peřinách. Křižanov přehrával převážně svého soupeře bruslařsky a odměnou jim byla vedoucí branka. Velká Bíteš dokázala po pěkné spolupráci v přesilové hře do první třetiny ještě vyrovnat zásluhou Dačeva.

Od druhé třetiny přejali iniciativu domácí a vsítili tři branky. Nejprve Komínek Michal ranou od modré dostal domácí do vedení, poté po spolupráci první útočné řady, dostal do dvoubrankového náskoku domácí Pohl a tentýž muž po střele z první zařídil, že po druhém dějství se odcházelo do kabin za stavu 4:1 pro Bíteš.

Třetí třetina začala důslednou obranou u obouch celků. Boužel zbytečné vyloučení Budína, dostalo Křižanov do hry využitou přesilovou hrou. Hostující celkem ovšem další svoje šance nevyužil a domácí si pohlídali svoje dvoubrankové vítězství a svoji serii bez porážky prodloužili už na 5 zápasů.

SK Mostiště - Tatran Hrušky 6:4

HC Nedvědice - Veverská Bitýška 1:2

HC Zastávka - Náměšť nad Oslavou 1:12

Bulldogs Brno - RH Centrum Brno 1:4

TJ Šerkovice - SK MInerva Boskovice "B" 2:5