13.kolo

TJ ŠERKOVICE - HC VELKÁ BÍTEŠ "B" 1:4 (1:1)(0:2)(0:1)

Branky Velká Bíteš: Budín Oto (Marek Michal), Pohl Jan (-), Rozmahel Tomáš (Pohl Jan), Dočkal Ladislav (Pohl Jan)

Sestava Velká Bíteš: Škoda - Jabůrek, Dačev, Komínek Michal, Loukota Jiří - Rozmahel, Pohl, Dočkal, Koukola, Budín, Holík, Komínek David, Urbánek, Marek

V rámci 13. kola zavítali hokejisté Velké Bíteše na svoje první utkání pod širým nebem v letošní sezóně do Nedvědice, kde je čekal nepříjemný soupeř domácích Šerkovic. Počasí bylo pro hokej víceméně ideální. Z počátku se hrál celkem svižný hokej s dostatkem šancí především hostujícího týmu. Ovšem do vedení se dostali domácí, když proměnili nařízené trestné střílení. Hosty tato branka nepoložila a pokračovali v útočném hokeji. Odměnou jim byla vyrovnávací branka z hole Budína v závěru první třetiny.

Ve druhé třetině se hrál velmi otevřený hokej na obou stranách, což vedlo k mnoha přečíslením. Úspěšní v proměňování těchto příležitostí však byli pouze hosté. Nejprve Pohl ve vlastním oslabení bekhendovým blafákem dostal hosty do vedení a třetí branku rovněž z přečíslení přidal střelou do protipohybu domácího brankáře Rozmahel. Po dvou třetinách byl tedy stav 1:3 z pohledu domácích.

V závěrečné třetině předvedli hokejisté Velké Bíteši koncentrovanou hru směrem dozadu a nedovolili domácím prakticky nic. Když pak Dočkal přidal čtvrtou branku do sítě domácích, bylo rozhodnuto. Velká Bíteš tak pokračuje v dobrých výkonech, díky kterým v posledních čtyřech zápasech získala 7 bodů.

HC Nedvědice - Sokol Křižanov 1:5

RH Centrum Brno - SK Minerva Boskovice 10:3

Bulldogs Brno - HC Zastávka 4:5

Tatran Hrušky - Náměšť nad Oslavou 5:10

Veverská Bitýška - SK Mostiště 7:2